Zwierzęta domowe – co trzeba wiedzieć?

Jak uszczęśliwić swojego pupila?

Każdy miłośnik zwierząt domowych musi mieć świadomość, że posiadanie psa lub kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Decydując się na psa, czekają nas regularne spacery w ciągu dnia, dopasowane do potrzeb zwierzaka. Trzeba wiedzieć, że większość psów potrzebuje przynajmniej jednego intensywnego spaceru dziennie – poza wyjściami higienicznymi. Co oznacza taki intensywny spacer? Niektóre psy potrzebują się „wychodzić”, często cały czas z nosem przy ziemi – dotyczy to zwłaszcza ras myśliwskich. Inne wolą bieganie lub zabawę z innymi psami. Niektóre będą zadowolone z powolnego kroczenia u boku swojego opiekuna.

Większość psów, szczególnie młodych, potrzebuje zabawy z człowiekiem. Chyba nie ma zwierzaka, który nie lubiłby przeciągania sznurka lub gonienia piłeczki. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w różne akcesoria dla psów. Niewątpliwie urozmaicają one zabawę z pupilem i aktywizują zwierzaka. Takie akcesoria należy dopasować do wieku i wielkości psa. Niemal każdy internetowy sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie przedmioty niezbędne dla właścicieli różnych zwierząt domowych – zobacz na własne oczy w tym sklepie zoologicznym.

Pielęgnacja zwierząt domowych

Zanim zdecydujemy się na psa lub kota, powinniśmy zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji, której będzie potrzebował nasz pupil. Niektóre zwierzęta wymagają regularnego przycinania sierści, co będzie wiązało się z koniecznością wizyt u fryzjera dla zwierząt. Jest to oczywiście uzależnione od rasy i rodzaju włosa zwierzaka. Szczególnej pielęgnacji wymagają także oczy, uszy i pazury psów i kotów. Niejeden sklep zoologiczny online posiada w swojej ofercie specjalne płyny do higieny nie tylko oczu i uszu, ale także jamy ustnej naszych pupili. Trzeba wiedzieć, że problemy z zębami i dziąsłami dotyczą także zwierząt. Aby zapobiegać rozwojowi kamienia nazębnego, warto od początku przyzwyczaić zwierzę do mycia zębów. Dzięki temu unikniemy poważniejszych problemów w przyszłości. Zabiegi pielęgnacyjne mogą na początku budzić strach i niechęć naszego pupila. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać je delikatnie, aby zwierzak mógł się z nimi oswoić.