Bogactwo sieci Strony responsywne

COMSYSTEM S.C. – dystrybutor akumulatorów żelowych HAZE i MK

Zima zbliża się wielkimi krokami. W połowie listopada warto już pomyśleć o naszym aucie i odpowiednio przygotować je do zimy. Nie chcemy bowiem, aby w zimowy ranek samochód zaskoczył nas i odmówił nam posłuszeństwa. Wiadomym jest, że każdy kierowca w pierwszej kolejności wymienia opony na zimowe, uzupełniamy wszelkie płyny i oleje. Zapominamy jednak o kluczowej rzeczy, która w największym stopniu może przyczynić się do tego, że nasz samochód może nie zapalić. Mowa bowiem o akumulatorze.

Jeśli jest nowy to nie powinniśmy się martwić. Jeśli jednak ma już kilka lat warto się o niego odpowiednio zatroszczyć. Niewielkie ujemne temperatury mogą już spowodować, że Twoje auto nie zapali, gdyż nie będzie w nim dostatecznie dużo prądu. Udowodnione jest, że gdy na dworze jest nawet zero stopni, akumulator traci już jedną piątą swojej pojemności.

Warto dlatego systematycznie sprawdzać napięcie w akumulatorze. Dzięki temu możemy dużo wcześniej zdawać sobie sprawę z rozładowania baterii i w miarę szybko podłączyć ją do prostownika. Pamiętajmy, że jeśli doprowadzimy akumulator do całkowitego rozładowania możemy w ten sposób uszkodzić nawet nowy i bardzo dobry akumulator.

Czasami tuż przed zimą, jeszcze przy dodatnich temperaturach, ale już bliskich zeru okazuje się, że nasz akumulator ma już niewielkie problemy z uruchomieniem auta. W takich sytuacjach nie ma co zwlekać i warto tak naprawdę zainwestować za w czasu w nowy sprzęt. Inaczej przy dużych mrozach prawdopodobnie przy starym akumulatorze byśmy musieli tak naprawdę nie rozstawać się z prostownikiem.

Warto więc poszukać kompetentnej firmy, która doskonale zna się na sprzedaży akumulatorów. Jeśli nie wiecie kto sprzedaje dobrej jakości akumulatory, wejdźcie na stronę www.akumulatory-zelowe.pl. COMSYSTEM S.C. to dystrybutor akumulatorów żelowych HAZE i MK. Siedziba firmy znajduje się w Szczecinku. Akumulatory żelowe to jednak nie wszystko co znajdziemy w ich ofercie. Posiadają również akumulatory do wózków i skuterów elektrycznych.