Bogactwo sieci

Dobre pozycjonowanie ma swoją cenę

Koszt pozycjonowania stron w polskim Internecie

Każdy z nas, posiadając własną stronę internetową chce, aby była ona jak najwyżej w rankingu wyszukiwań Google.  Dobieramy wtedy odpowiednie słowa kluczowe, które będą odzwierciedleniem nazwy firmy oraz oferty, jaką dana firma prezentuje.  Musimy liczyć się jednak z tym, że pozycjonowanie strony to czasochłonny proces. Nie przynosi on zamierzonych efektów od razu. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i dołożyć wszelkich starań aby nasza strona znalazła się jak najwyżej w rankingu wyszukiwań Google.

Frazy kluczowe – im dłuższe, tym lepsze

Podczas pozycjonowania, musimy bardzo starannie dobrać słowa kluczowe, które będą opisywały naszą stronę internetową. Frazy kluczowe mogą być dowolnej długości, jednak, kiedy wybierzemy dwuwyrazową frazę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza strona nie znajdzie się na wymarzonym pierwszym miejscu. Dlatego warto przemyśleć dobór słów kluczowych i wybrać takie, które nie będą miały dużej konkurencji. Ustalenie na przykład cztero wyrazowej frazy kluczowej jest bardzo dobre, ponieważ mamy pewność, że konkurencja nie posiada właśnie takiego słowa kluczowego.

Komu zlecić pozycjonowanie?

Pozycjonowanie możemy zlecić osobie, która zajmuje się tym, na co dzień.  Poniesiemy za to koszty uzależnione od czasu i wyboru miejsca, na jakim ma znaleźć się twoja strona. Decydując się na profesjonalistę, możemy zapłacić nawet do 500 złotych. Ale fachowiec to nie wszystko. Istnieje możliwość samodzielnego pozycjonowania twojej strony internetowej. Wiadomo, zajmie Ci to sporo czasu, ale będziesz miał świadomość, że to właśnie ty dołożyłeś wszelkich starań, aby twoja strony zdobywała coraz to wyższe miejsce w rankingu Google.

Na jakim poziomie kształtują się koszty pozycjonowania?

Jak wiadomo, wypozycjonowanie strony internetowej to czasochłonny proces. Jednak jest ono nieco kosztowne. W zależności, jaką pozycję w rankingu Google chcemy uzyskać, duże firmy muszą zapłacić od dwóch i pól tysięcy, nawet do 5 tysięcy złotych.  Właściciel takiej firmy wie, że pozycja jest najważniejsza i dołoży wszelkich starań, aby jego firma znalazła się na pierwszym miejscu. Za taką kwotę proces pozycjonowania może trwać nawet kilka miesięcy. W zależności od frazy na przykład niezbyt trudnej i długiej dla zwykłej strony internetowej pozycjonowanie może kształtować się na poziomie 150 złotych miesięcznie.  Zdobycie dobrych linków, które będą odsyłały do twojej strony zajmuje sporo czasu.  Samo pisanie tekstów, które muszą być oryginalne i unikalne oraz ich zamieszczanie może zająć nawet kilka tygodni. Dobry pozycjoner wie, że proces ten nie może być wykonany na przykład w ciągu 2 dni, bo wtedy roboty Google zauważą, że strona jest niewiarygodna i przestaną ją pozycjonować. W zależności od konkurencyjności fraz, koszty pozycjonowania mogą sięgać nawet 190 złotych.