Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Fachowe usługi podologiczne w zakresie leczenia wrastających paznokci, grzybicy stóp i brodawek

Stopy to części ludzkiego ciała, podejmujące codziennie największy wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Właśnie z tego powodu są nadzwyczaj narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dopasowane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że bóle stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, bardzo łatwo ulega wysuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To właśnie sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa martwego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.
Każdy ból stopy i dyskomfort zaburza wzorzec chodu, który wpływa na nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego w miarę upływu czasu problem, którego początek przejawiał się w bolesnej stopie, może dotknąć na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany chociażby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Źródeł bólu i chorób stóp jest bardzo wiele i nie zawsze są związane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najpowszechniejsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zazwyczaj, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają lepszej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na początku sięgamy po domowe sposoby. Drugim krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi większość gabinetów kosmetycznych nie będzie w stanie sobie poradzić, wtedy może nam pomóc tylko kompetentny podolog.


Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszystkie zabiegi podologiczne mają bardzo zróżnicowany charakter, więc wymagają od osoby uprawiającej ten zawód szerokiej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, dermatologia, ortopedia, opatrywanie ran, wykonywanie opatrunków ortopedycznych i diabetologia. Podolodzy bardzo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze mało znaną dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są kierowane w dużej mierze dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, cierpiących z powodu wadliwego ustawienia stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zrogowaciałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem miejsc bolesnych, rekonstrukcją płytki paznokciowej i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem zmagacie się z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie  PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi świadczone przez Panią Patrycję Kawczyńską są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama nieustannie poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia rezultat terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce: “podolog Reda“,” leczenie odcisków Reda”, “wrastające paznokcie Reda” lub “usuwanie brodawek Reda”.

Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przede wszystkim osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać osoby w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się również zabiegi kosmetyczne. Jest to niepowtarzalna okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odgniotków, wrastających paznokci, czy pęknięć na suchej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby oszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zatroszczyć się o stopy, żeby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez resztę życia.