Przemysł i biznes

Gdzie Polacy najchętniej robią zakupy?

Ranking najlepszych Galerii Handlowych w Polsce

Coraz bardziej modne staje się spędzanie sobót i niedziel na zakupach w galerii handlowej. Odchodzi się od tradycyjnych form spędzania czasu, takich jak rodzinny obiad, czy wspólna wycieczka za miasto. Polacy zdecydowanie wolą pójść samemu bądź z rodziną na zakupy. W Polsce masowo powstają centra handlowe. Niemalże w każdym mieście możemy znaleźć nawet kilka galerii. W dużych miastach takich jak Warszawa czy Poznań, co chwilę powstaje coś nowego, przez co liczba centrów handlowych stale się podnosi. Ale która galeria handlowa jest najlepsza? W której znajdziemy szeroki wybór asortymentu oraz pozostałe usługi takie jak kawiarnie czy fryzjer. Poznajcie nasz ranking.

Numer 5 – Galeria Bałtycka, Gdańsk

Uznawana jest za największą galerię na całym wybrzeżu. W ofercie znajdziecie aż 200 sklepów z odzieżą. Jednak na tym nie poprzestawajmy. W tej galerii znajdziemy także 15 zróżnicowanych smakowo restauracji i kawiarni. Jeżeli nie chcecie robić zakupów możecie skorzystać z wielu innych usług. Między innymi do dyspozycji przeznaczone zostały banki, pralnie, salon fryzjerski oraz studio fitness czy kwiaciarnia. Galeria Bałtycka została wykonana nowoczesną techniką. Z zewnątrz została przeszklona. Galeria ta zyskała naprawdę duża przychylność ze strony odwiedzających, ponieważ codziennie spora grupa ludzi przychodzi tutaj na zakupy.

Numer 4 – Manufaktura, Łódź

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Łodzi. Masa sklepów, rynek handlowy z mnóstwem restauracji sprawia, że chce się tutaj wracać. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 hektarów. Centrum handlowo-rozrywkowo-usługowe powstało na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Manufaktura bardzo chętnie odwiedzana jest nie tylko przez mieszkańców Łodzi. Zjeżdżają się tutaj osoby z całej Polski. Największe gwiazdy nocowały w hotelu znajdującym się przy galerii.  Tętniący życiem rynek jest świetną wizytówką.

Numer 3 – Silesia City Center, Katowice

To największa galeria w całych Katowicach i na Śląsku. Korzystać możesz tutaj z usług nie tylko handlowych, ale także rozrywkowych. Jest to idealne miejsce do robienia zakupów, spotkań towarzyskich czy spędzenia wolnego czasu. Możesz przyjść tutaj, aby odwiedzić jedną z kinowych sal Cinema City. Dla dzieci przewidziano salon zabaw Jupi Park oraz mieszczący się na pierwszym piętrze sektor rozrywki. W tej galerii odbywają się różne koncerty oraz sezonowe pokazy mody. To tutaj odbył się pierwszy ślub w 2009 roku.

Numer 2 – Galeria Krakowska, Kraków

Galeria ta mieści się niedaleko rynku oraz dworca PKP. Codziennie przewija się przez nią masa osób. Miejscowi jak i turyści chętnie przychodzą tutaj na zakupy. Doskonałe połączenia linii autobusowych i tramwajowych sprawią, że nie musisz martwić się o to, czy znajdziesz miejsce parkingowe wybierając się tutaj samochodem. Galeria Krakowska ma około 270 sklepów, które położone są na trzech poziomach. Liczne kawiarnie i restauracje dodatkowo umilą Państwu spędzany tutaj czas.

Numer 1 – Stary Browar, Poznań

Jest to jedno z najciekawszych przedsięwzięć architektonicznych zarówno w Polsce jak i w Europie. Miejsce to łączy sztukę z biznesem. Galeria ta podzielona jest na dwie części. Stary Browar łączy tradycję z nowoczesnością. Pozostałości po browarze Huggera sprawiają, że galeria nabiera charakteru. Z pewnością możesz wybrać się tutaj nawet bez konieczności robienia zakupów. Jest to centrum handlu i sztuki. Odbywają się tutaj różnego rodzaju eventy. To właśnie tutaj życie spotyka się ze sztuką. Liczne restauracje pozwolą Państwu zasmakować wielu nowych potraw.