Przemysł i biznes

Która Uczelnia Wyższa w Polsce jest najlepsza?

Najlepsze publiczne uczelnie wyższe w Polsce

W dzisiejszych czasach poziom szkolnictwa jest na bardzo wysokim poziomie. Z roku na rok wyniki matur są coraz lepsze. Uczniowie z chęcią przyswajają wiedzę, ponieważ wiedzą jak ważne jest to, aby potem dostać się na wymarzone studia. Im lepsza uczelnia tym więcej chętnych składa tam swoje papiery. Jednak nie zawsze zostają oni przyjęci na listę studentów, ponieważ po pewnym czasie okazuje się, że byli lepsi. Niektórzy się zniechęca, inni zaś będą dążyli do tego, aby jakoś się tam dostać. W niektórych przypadkach, uczeń dostaje się na listę studentów dzięki dodatkowej rekrutacji, ale biorąc pod uwagę wyższe uczelnie publiczne w Polsce tam limit miejsc zapełniany jest podczas pierwszego etapu rekrutacyjnego. Jednak, która uczelnia wyższa jest najlepsza w Polsce? Poznajcie kilka naszych typów.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Najstarsza polska uczelnia założona z fundacji Kazimierza III Wielkiego. Uniwersytet ten istnieje od 1364 roku. Jest to jedyna uczelnia wyższa w Polsce, która jest członkiem wielu stowarzyszeń, które zrzeszają najbardziej prestiżowe uczelnie. Wybierając te uczelnię musisz wiedzieć, że sumienność, dobra organizacja i pracowitość to podstawa. Profesorowie wymagają bardzo wiele. Jednak po ukończeniu studiów pracodawcy mogą przychylniej patrzeć na to, że w CV mamy ukończony Uniwersytet Jagielloński. Wybierać możesz spośród wielu kierunków. Na uczelni istnieje kilka wydziałów, od nauk ścisłych, aż po humanistyczne.

Uniwersytet Warszawski

Polski uniwersytet założony w 1816 roku przez cara Aleksandra I z inicjatywy Stanisława Potockiego i Stanisława Staszica. W skład uniwersytetu wchodzi 21 różnorodnych wydziałów, między innymi wydział biologii, chemii, nauk ekonomicznych oraz humanistyczny. Uczelnia ta wygrywała liczne rankingi na najlepszą szkołę w Polsce. Ciężko jest się tutaj dostać, jednak chętnych z roku na rok przybywa coraz więcej i więcej. Osiągnięcia studentów wskazują na utrzymywany wysoki poziom nauczania.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet niezwykle oblegany przez przyszłych studentów. Chętnych nie brakuje. Uczelnia ta jest trzecią, co do wielkości uczelnią w Polsce. Została powołana do życia w 1919 roku.  Wydziały rozmieszczone są w całym Poznaniu. Kandydaci mogą składać papiery na wydział fizyki, humanistyczny, prawa i administracji i wielu filologii. Jednak to nie wszystko. Drzwi otwarte rozpoczną się 25 marca i będą trwać do 27 kwietnia.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet ten prowadzi swoją działalność w Toruniu oraz Bydgoszczy. Główna siedziba wydziałów znajduje się w Toruniu, jednak jego część Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera znajduje się w Bydgoszczy. Uniwersyteckie miasteczko znajduje się na Bielanach. Uniwersytet Mikołaja Kopernika prowadzi także stacje badawczą w Spitsbergenie. Uniwersytet powstał na mocy dekretu Rady Ministrów w 1945 roku.

Gdański Uniwersytet Medyczny

Najdalej sięgająca historią uczelnia medyczna na Pomorzu. Studenci kształcić mogą się na wielu wydziałach. Między innymi na wydziale lekarskim, nauk o zdrowiu, czy wydziale farmaceutycznym. Uczelnia ta zapoczątkowała rozwój wielu specjalności medycznych, takich jak psychiatria czy neurologia.