Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Oglądaj najlepsze filmy i seriale online w domowym zaciszu

Seriale to element dorobku kinematografii, który od zawsze gromadził przed telewizorami rzesze wielbicieli.  Wśród telewidzów możemy znaleźć zarówno miłośników polskich, niekończących się seriali obyczajowych, południowoamerykańskich telenoweli, jak również amerykańskich seriali, podzielonych na sezony i ze świetną obsadą aktorską.

Już pierwsze seriale, jakie pojawiły się w telewizji wzbudzały wiele emocji i gromadziły przed telewizorami całe rodziny. Kto z nas bowiem nie pamięta kultowej „Niewolnicy Isaury”, „Mody na sukces” czy „Dynastii”. Stały się one źródłem rozrywki dla wielu pokoleń widzów. Potem przyszła kolej na telenowele brazylijskie, kolumbijskie i meksykańskie, które przez wiele lat przyciągały przed telewizory miłosnymi historiami i zawiłymi intrygami. W końcu zastąpiły je nasze rodzime produkcje, które są emitowane po dziś dzień.

Niestety większość starszych seriali nie może się pochwalić wybitnym scenariuszem ani rewelacyjną grą aktorską. Jeszcze do niedawna były one kojarzone z kiczem, nudą i brakiem zakończenia. Od pewnego czasu jednak uległo to zmianie.

Współczesne amerykańskie seriale to prawdziwe superprodukcje, a producenci prześcigają się   w pomysłach, aby stworzyć serial na jak najwyższym poziomie. Problematyka, którą poruszają również jest bardzo różnorodna. Ich bohaterami są lekarze („Dr. House”, „Chirurdzy”), kryminaliści („Dexter”), politycy („House of Cards”), mieszkańcy mitycznych krain („Gra o tron”) i w  zasadzie mogą zostać nimi wszyscy, którzy przyjdą twórcom do głowy. Historie, które opowiadają są zawiłe, wciąż trzymają  w napięciu i są na tyle skomplikowane, że nie dałoby się ich opowiedzieć w dwugodzinnym filmie. Działa to tylko na korzyść seriali, bo gdy raz zainteresują widza, ten będzie oglądał je do samego końca, co gwarantuje rzesze wiernych widzów także dla odcinków i sezonów, które jeszcze nie powstały.

To właśnie długość trwania seriali jest ich główną zaletą. Nie tylko dają twórcom  możliwość rozpoczęcia kilku wątków, co sprawia, że opowiedziana historia staje się bardzo tajemnicza, zawiła i bogata, ale pozwalają, aby widz przywiązał się do bohaterów i coraz bardziej przeżywał ich losy.

Seriale dają także ogromny komfort oglądania, gdyż dzieje swoich ulubionych bohaterów możemy śledzić przed ekranem telewizora lub komputera, siedząc na ulubionej kanapie z kubkiem herbaty w ręku. Wielu fanów potrafi oglądać po kilka odcinków jeden za drugim, co w kinie byłoby nie do zniesienia, a w domowym zaciszu jest możliwe. Wszystkie najlepsze filmy i seriale seriale online są powszechnie dostępne w Internecie, więc można do nich wrócić w każdej chwili, bez konieczności wyczekiwania na emisję w telewizji.

Wśród fanów kina krążą opinie, że współczesne seriale są lepsze niż najnowsze pełnometrażowe produkcje. Nic dziwnego, ponieważ ich budżet pochłania wiele milionów dolarów, a role głównych bohaterów odtwarzają aktorzy z czołówki kina. Nie można też pominąć rewelacyjnych efektów specjalnych, którymi współczesne seriale mogą się pochwalić. Ich twórcy przełamują stereotypy, poruszają ważne tematy, dotykają różnych, delikatnych sfer ludzkiego życia i rozkładają je na czynniki pierwsze, na co pełnometrażowa, ograniczona czasowo produkcja nie może sobie pozwolić. Okazuje się, że seriale nie muszą być długie, nudne i banalne. Obecnie zdarzają się takie, które są lepsze niż niejeden film.