Bogactwo sieci Przemysł i biznes

Program LoMag usprawni zarządzanie magazynem

Prowadząc własny sklep z magazynem towarów konieczne  jest utrzymanie  chronologii w dokumentacji magazynowej.   Przy ciągłym  przepływie towarów i bieżącej obsłudze  klientów    łatwo  o chaos.  Właśnie z tego powodu, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej  niezastąpione jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to  aplikacja przeznaczona do obsługi magazynu  małych i średnich przedsiębiorstw. Jest nie tylko  bardzo łatwy  w obsłudze, ale także funkcjonalny.   Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala  utworzyć takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu  – WZ, przyjęcie magazynowe  – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW,  przychód wewnętrzny –  PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd.  Program  pozwala na tworzenie, zapisywanie i przechowywanie tysięcy takich dokumentów. Są one odpowiednio  kategoryzowane i  systematyzowane,   dzięki czemu  wyświetlane są w  czytelny  sposób nawet przy ich dużej ilości.  Każdy element dokumentacji  jest  samoczynnie  zapisywany w pamięci, aby  można było w dowolnej chwili nanieść na nim  poprawki.  Każdemu z dokumentów system nadaje niepowtarzalny numer, co pomaga w późniejszym jego odszukaniu.  Program do magazynu LoMag pozwala kierować  dowolną ilością magazynów, które działają całkowicie niezależnie.  W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn.

System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.  Ponadto   daje możliwość zarządzania  kilkoma  firmami z jednego komputera. Każdy towar umieszczony w systemie może mieć dowolną jednostkę miary i należeć do dowolnego magazynu.  Program magazynowy nie tylko daje możliwość wykorzystania każdej istniejącej jednostki miary,  ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu ułatwienia  przesunięcia towarów między magazynami  wgrany został dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić  mozolnego  generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość  wprowadzenia nieograniczonej ilości towarów.  System obsługi magazynu LoMag  jest oparty o najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skupiono  się  szczególnie na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i bezproblemowe  prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym  system magazynowy  bardzo dobrze współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami. Stanowisk z zainstalowaną aplikacją może być w jednej firmie aż kilkanaście.  Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów.  Priorytetowym  zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi,  w pierwszej kolejności sprzedażą i dostawą.  Wprowadzenie  danych każdej z tych operacji jest  zaskakująco proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny  mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może zdecydować,  z jaką dokładnością wartości te system ma  prezentować. Zarządzanie magazynem niezwykle  usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu.

Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu.   System  informuje użytkownika o różnicach  między stanem w programie a faktycznym stanem  w magazynie. Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo  pomocną funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie  przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości poszczególnych  towarów. Funkcja ta jest niezwykle  pomocna, aby w systemie odtworzyć faktyczne  zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu  pozwala na wygenerowanie raportów według  dowolnie wybranych kryteriów. Można utworzyć raport z konkretnego  dnia, a nawet z konkretnej  godziny. System  bierze pod uwagę także dokonane korekty. Oprogramowanie  jest  przystosowane   do potrzeb  użytkownika  także pod względem informacji o kontrahentach. Daje on możliwość utworzenia  bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także wyszukać  danego kontrahenta według dowolnego klucza.  System wprowadza dodatkowo  ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu zmaksymalizowania  funkcjonalności programu LoMag  jego twórcy  dodali możliwość dostosowania  dokumentacji i raportów do  własnych  potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie szablonów  własnych dokumentów  wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet,  pozwala także na import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo  przyspiesza  zarządzanie magazynem. To aplikacja  nadzwyczajnie prosta w obsłudze, funkcjonalna,  niezawodna i  praktyczna. Jest ona doskonale dostosowana  do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji przydatnych  w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest  ciągle  ulepszany poprzez aktualizacje, aby  dotrzymać kroku oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.  Pozwala oszczędzić czas i  maksymalnie usprawnia zarządzanie magazynem.  Naprawdę warto  wyposażyć w niego swoją firmę.