Bogactwo sieci Strony responsywne

Szkodniki drewna – spuszczel pospolity

Posiadając w domu wiele elementów wykonanych z drewna, jak na przykład parkiety, schody, meble czy inne elementy dekoracyjne, zdarza się, że słyszymy czasami charakterystyczne skrobanie wewnątrz niego. Okazuje się, że w naszym domowym drewnie zamieszkały różnego rodzaju szkodniki drewna, sukcesywnie je konsumujące.

Mimo, iż wielu z nas uważa, że to korniki niszczą nasze drewno, tak naprawdę to zasługa zupełnie innych insektów. Grupa szkodników, które mogą zamieszkać w naszych domach jest naprawdę duża, jednak w Polsce ich głównymi przedstawicielami są spuszczel pospolity i kołatek domowy. Należą one do grupy kózkowatych. Najczęściej można je spotkać w więźbie dachowej, ramach starych obrazów, belkach i balach drewnianych oraz parkietach. Z tego właśnie względu jest uważany za najgroźniejszego ze wszystkich szkodników drewna. Są one często mylone z kornikami, co powoduje, że jeśli słyszymy chrobotanie w drewnie to zamiast szukać w internecie “szkodniki drewna zwalczanie”, szukamy “jak pozbyć się korników”.

Metod zwalczania tego rodzaju insektów jest dużo. Ostatnimi czasy najczęściej stosowaną z nich stała się tak zwana fumigacja. Jest to metoda na tyle bezpieczna, że to ona jest stosowana do dezynsekcji palet eksportowych. Nawet popularna stała się już nazwa fumigacja palet. Stare, drewniane i zabytkowe kościoły, które stały się miejscem żerowania szkodników również są poddawane tej metodzie. Polega ona bowiem na pokryciu całego budynku czy kościoła nieprzepuszczalną folią, pod którą wpuszczany jest gaz. Dzięki niej insekty nie mają szans na przeżycie, ani na przeniesienie się na inny drewniany element.

Przy wybraniu odpowiedniej metody bardzo istotne jest ustalenie składu gatunkowego owadów, które wyrządziły szkody.

Sami możemy nie dać sobie z tym rady. Warto skorzystać z pomocy firmy, która doskonale zna się na rzeczy. Pomoże nam tu z pewnością przedsiębiorstwo Corneco.pl. Przede wszystkim zidentyfikuje grupę insektów, które zamieszkały w naszym domu i wybierze odpowiednią metodę walki z nimi. Dzięki temu będziemy mieli spokojną głowę i dom bez zbędnych lokatorów.